Карбоновий пілінг: догляд вихідного дня і помічник при жирній шкірі
Карбоновий пілінг допомагає при різних естетичних проблемах, нормалізує вироблення себума, звужуючи пори і роблячи пігментацію менш помітною. Розбираємося разом з експертом, що це за процедура і чи можна її робити в домашніх умовах.
При процедурі використовується спеціальний гель на основі діоксиду углерода
Карбоновий пілінг – це апаратна косметична процедура, яка допомагає відновленню епідермісу. Дія відбувається за рахунок нагрівання гелю, зробленого на основі діоксиду вуглецю. Саме він дав назву пілінгу. Цей гель не має ніжний відлущуючий ефект сам по собі, але проникає углиб шкіри і пов’язує відмерлі частинки і сальні виділення. Лазерний нагрів знищує ці елементи, очищаючи шкіру і сприяючи вироблення еластину і колагену.
Тигран Бадалян, дерматовенеролог, косметолог, трихолог, лікар мережі клінік «Сімейна»
«Правильніше називати дану процедуру лазерним карбоновим пілінгом. Це апаратна методика. Після нанесення спеціального наногеля на шкіру обличчя лікар-косметолог починає обробку лазером. Лазерний промінь, руйнуючи гель, що очищає шкіру. В залежності від налаштувань апарату карбоновий пілінг може бути поверхневим або серединним».
Кому підійде карбоновий пілінг
Під впливом лазерного променя відбувається стимуляція вироблення еластину і колагену, внаслідок чого шкіра стає більш пружною і гладкойCreative Commons
Під впливом лазерного променя відбувається стимуляція вироблення еластину і колагену, внаслідок чого шкіра стає більш пружною і гладкою. Таким чином, карбоновий пілінг підходить для загального омолодження обличчя та поліпшення якості і зовнішнього вигляду шкіри.
Показання до застосування лазерного карбонового пілінгу:
гіперпігментація; розширені пори; вугровий висип легкого ступеня тяжкості; шрами від постакне; підвищене саловиділення;
Такий пілінг сприяє себорегуляции шкіри. Дослідження показують видиме звуження розширених пор після курсу лікування .
Протипоказання до карбоновому пілінгу
Незважаючи на те, що процедуру карбонового пілінгу можна назвати відносно безпечною, протипоказання у неї теж естьShutterstock
Процедура відносно безпечна, проте у неї є протипоказання – загальні для більшості косметологічних процедур:
будь-які онкологічні захворювання шкіри (в будь-якому місці); хронічні запальні захворювання шкіри; келоїдні рубці; інфекційні захворювання шкіри, такі як герпес; епілепсія; цукровий діабет; період вагітності і лактації. Як проходить карбоновий пілінг
Карбоновий пілінг можна робити тільки в салоне
Карбоновий пілінг можна робити тільки в салоні. Самостійно провести обробку лазером не вийде. Зазвичай процедура займає близько півгодини. Великий плюс у тому, що її можна поєднувати з іншим косметологічним відходом.
Як підготуватися до процедури
Спеціальної підготовки карбоновий пілінг не вимагає. За два тижні до візиту до косметолога рекомендується почати дотримуватися питний режим, щоб уникнути дегідратації шкіри.
Етапи проведення процедури Очищення шкіри. Перед нанесенням засобу потрібно зняти макіяж і очистити шкіру. Для цього косметолог може використовувати міцелярно воду і тонік. Нанесення карбонової маски. Найчастіше засіб має сірий колір і схоже на розведений вугілля в гелевою текстурою. Неприємних відчуттів нанесення гелю не викликає, тому знеболювання не потрібно. Вплив лазером. Для захисту очей косметолог повинен надіти на вас спеціальні окуляри. Ви можете відчути невелике нагрівання шкіри. Зняття складу та нанесення спеціального заспокійливого догляду. Як доглядати за шкірою після пілінгу карбонового
Оскільки пілінг передбачає витончення поверхні шкіри, потрібно намагатися уникати сонячних променів та використовувати креми з високим SPF-фактором протягом двох недельShutterstock
Як правило, пошкодження шкіри при карбоновому пілінгу мінімальні. Відразу після проведення процедури спостерігається невелике почервоніння і легке печіння. Ці симптоми пройдуть протягом одного-двох днів. Оскільки пілінг все ж передбачає витончення поверхні шкіри, її захисний бар’єр може бути пошкоджений, а значить, потрібно намагатися уникати сонячних променів та використовувати креми з високим SPF-фактором протягом двох тижнів.
Після процедури лікар завдасть заспокійливий догляд, в той же день змивати його або наносити додаткові кошти не вимагається, якщо цього не порекомендує косметолог.
Як часто можна робити карбоновий пілінг
Тигран Бадалян:
«Переваги цього пілінгу в тому, що його можна проводити в будь-який час року. Це безболісна процедура, яка підходить для будь-якого типу шкіри. До того ж у неї немає як такого періоду реабілітації – практично це догляд вихідного дня.
Пілінг рекомендується робити курсом: для досягнення максимального ефекту потрібно в середньому від трьох до п’яти процедур з проміжком в один-два тижні. Для підтримки результату рекомендовано повторювати курс разів на рік».
Ефективність пілінгу залежить від регулярності процедур. Дослідження показало, що до четвертої процедурі стан шкіри однією з випробуваних зі складною формою акне значно покращився, а прояви запалень після шостої процедури скоротилися на 90%. Після завершення курсу лікування результат протримався мінімум вісім тижнів .